×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /zdjecia/jgora/pilka201209 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Potyczki sportowe policjantów polskich i czeskich

Kategoria: Komunikaty Opublikowano: czwartek, 27 wrzesień 2012 Janusz Konopnicki

Jeleniogórscy policjanci reprezentowali Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – IPA Region Jelenia Góra i Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze na powiatowych IV Mistrzostwach w siatkówce i w piłce nożnej w Jabloncu nad Nysą. Potyczki sportowe policjantów polskich i czeskich odbyły się we wrześniu br.

11 i 21 września 2012 roku w Jabloncu nad Nysą odbyły się IV powiatowe Mistrzostwa w piłce siatkowej i w piłce nożnej, których organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Jabloncu. Do udziału w zawodach organizatorzy zaprosili drużynę jeleniogórskich policjantów, będących członkami Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów – IPA Region Jelenia Góra i związków zawodowych .

Spotkania, które odbywają się już od czterech lat służą nawiązaniu bliższych kontaktów z policjantami z Czech, z którymi funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pełnią wspólne patrole polsko-czeskie. Uczestnictwo w turnieju było okazją do wymiany informacji o sytuacjach i problemach dotyczących zwalczania przestępczości występującej po obu stronach wspólnej granicy.

W IV Mistrzostwach w piłce siatkowej wzięło udział 10 drużyn, w tym trzy drużyny polskie , dwie z Jeleniej Góry i jedna z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu . Stronę czeską reprezentowali między innymi funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jabloncu i Trutnova oraz strażnicy miejscy. Drużyny reprezentujące jeleniogórską policję w turnieju zajęły II i V miejsce.

W turnieju piłki nożnej wzięło łącznie udział pięć drużyn policyjnych, w tym cztery czeskie i jedna polska. Drużyna z Jeleniej Góry zajęła II miejsce i zdobyła srebrny medal, natomiast bramkarz drużyny polskiej st.sierż. Paweł Zarzycki został wyróżniony nagrodą rzeczową i uznany został bramkarzem turnieju.

Wkrótce kolejne zmagania policjantów polsko-czeskich w Jeleniej Górze.

zdjęcia: KMP Jelenia Góra