Policjanci z Niemiec gośćmi IPA

Kategoria: Komunikaty Opublikowano: wtorek, 09 październik 2012 Janusz Konopnicki

mini wizyta201210Policjanci z Niemiec gośćmi IPA – Region Jelenia Góra

Od 3 do 5 października 2012 roku policjanci należący do IPA Region Jelenia Góra gościli 26 –osobową grupę policjantów z Chemnitz .

Wizytę w Jeleniej Górze policjanci z Niemiec rozpoczęli 3 października br przywitalną kolacją. Zostali oni zakwaterowani w hotelu rekomendowanym przez IPA. Podczas tej kolacji gospodarze wymienili się z gośćmi drobnymi upominkami. Ponadto podczas tego spotkania odznaczono wieloletniego członka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Wiktora Borejszo medalem XX-lecia IPA, który wręczył wiceprezydent Sekcji Polskiej – Fryderyk Orepuk.

Kolejne dwa dni goście spędzili na poznawaniu walorów turystycznych kotliny jeleniogórskiej. Byli w Kowarach, gdzie zwiedzili Park Miniatur , odwiedzili Komisariat Policji w Karpaczu, a następnie miło spędzili czas w Western City w Ścięgnach, gdzie zostali ugoszczeni przez właściciela, zwiedzili również starówkę Jeleniej Góry. Ostatniego dnia pobytu odwiedzili Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze , gdzie zwiedzili salę pamięci IPA mieszczącą się w siedzibie KMP w Jeleniej Górze, która jest jedną z niewielu tego typu sal w Polsce. W sali pamięci gromadzone są pamiątki policyjne z całego świata. Goście w księdze pamięci złożyli pamiątkowy wpis , a wizyta zakończyła się wspólnym zdjęciem.

Goście z Niemiec byli pod ogromnym wrażeniem walorów turystycznych regionu jeleniogórskiego i zapowiedzieli już kolejną wizytę, a w ramach nawiązanej współpracy umówiono się na wymianę sportową.

Edyta Bagrowska

zdj. KMP Jelenia Góra

Odsłony: 3609