Nowy krasnal we Wrocławiu - PATROLEK

Kategoria: Komunikaty Opublikowano: niedziela, 03 sierpień 2014 Janusz Konopnicki

Ci mali mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska cieszą się ogromnym zainteresowaniem i budzą sympatię Wrocławian, szczególnie dzieci oraz turystów odwiedzających miasto.

Z okazji tegorocznych obchodów Święta Policji funkcjonariusze i pracownicy garnizonu dolnośląskiego ufundowali statuetkę policyjnego krasnala, który stanął przy wejściu do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i dołączył do szerokiego już grona wrocławskich krasnali.

Ponieważ każdy wrocławski krasnal ma swoje imię, dlatego też funkcjonariusze kierując się chęcią nadania imienia policyjnemu krasnalowi, wpadli na pomysł zaangażowania w to przedsięwzięcie najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Zorganizowano specjalny konkurs dla przedszkolaków i uczniów klas I – III szkół podstawowych na najciekawsze imię. Spośród kilkudziesięciu propozycji, które wpłynęły do policjantów, wybrano imię „Patrolek". Jego pomysłodawczynią jest Katarzyna Wojtyczka z klasy III b Szkoły Podstawowej nr 93 im. Tradycji Orła Białego.

Patrolek, który został umieszczony i uroczyście odsłonięty przed wejściem głównym do budynku Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu (ul. Podwale), będzie tam witał osoby wchodzące do siedziby dolnośląskiej Policji.

Policyjnego krasnala można już oglądać od 24 lipca br.

Tekst i zdjęcia:Ireneusz Ziętkiewicz

Odsłony: 2667