Spływ kajakowy i ....

Kategoria: Komunikaty Opublikowano: środa, 01 lipiec 2015 Janusz Konopnicki

W dniu 20 czerwca członkowie IPA Region Głogów wraz z rodzinami wzięli udział w spływie kajakowym, który odbył się na rzece Paklica w województwie lubuskim.

http://www.martinez.com.pl/mapa-splyw.html

Jadąc na miejsce spływu, w Świebodzinie, podziwialiśmy najwyższą na świecie rzeźbę przedstawiającą Jezusa Chrystusa mierzącą 33 m.

Następnie udaliśmy się na miejsce startu spływu, do miejscowości Lubrza, gdzie przesiedliśmy się na kajaki. Trasa spływu umożliwiła nam obcowanie z dziewiczą przyrodą. Cisza, szum wody i śpiew ptaków pozwolił zrelaksować się od stresu dnia codziennego. Po drodze mijaliśmy bunkry i budowle hydrotechniczne rzeki powstałe przed II wojną światową wchodzące w skład Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. „Właściciele" terenu - kaczki i łabędzie czekały na nas, aby pobrać opłatę w formie drobnego poczęstunku. Spływ zakończyliśmy przy unikalnym obiekcie sakralnym â€" pocysterskim klasztorze w Gościkowie-Paradyżu.

Po zakończeniu spływu czekała na nas jeszcze jedna atrakcja zwiedzanie bunkrów Ostwall wchodzących w skład Pętli Boryszyńskiej MRU.

http://bunkry.lubrza.pl/uwaga/

Po zwiedzeniu ogromnych i fascynujących podziemnych korytarzy, zmęczeni, ale zadowoleni i pełni bezcennych wrażeń udaliśmy się w podróż do domu.

Autor zdjęć: Darisz Sulej, Artur Klimczak, Robert Gołębiowski

tekst: Artur Klimczak

Servo per Amikeco

Artur Klimczak

Region IPA Głogów

Odsłony: 6210