Integracyjna wycieczka rowerowa polskich i czeskich członków Stowarzyszenia IPA

Kategoria: Komunikaty Opublikowano: piątek, 27 maj 2016 Janusz Konopnicki

21 maja 2016r, na zaproszenie policjantów czeskich, polscy członkowie IPA Region Jelenia Góra, brali udział w integracyjnej wycieczce rowerowej po przepięknym Czeskim Raju.

Start zaplanowano od miejscowości Mala Skala, a zakończenie w miejscowości Libosvice. Spokojna, płaska trasa, przepiękne widoki, przy słonecznej pogodzie, zachęcały do rekreacji i wypoczynku. Z Jeleniej Góry, wyruszyło na trasę 8 cyklistów członków IPA Region Jelenia Góra. Pozostała grupa, w liczbie 37 osób, reprezentowała czeskich funkcjonariuszy, członków Stowarzyszenia. Wycieczka rowerowa miała charakter rodzinny, najmłodszy uczestnik liczył sobie ok. 2 lat. Trasa wiodła przez Czeski Raj, szlaki były bardzo malownicze, a pogoda dopisywała. Początkowo, cykliści mieli za zadanie pokonać 60 km, lecz było tak miło i przyjemne, że 70 km po wąskich, lecz urokliwych drogach Czeskiego Raju, było odległością możliwą do przebycia nawet dla najmniej wytrwałych. Jadąc na rowerze, można było podziwiać atrakcje przyrody i zabytki architektury czeskiej. Co kilka kilometrów urządzano „zastavkę" czyli krótki odpoczynek, gdzie był czas na poczęstunek przed dalszą podróżą oraz możliwość podziwiania piękna przyrody i atrakcji turystycznych.

Wycieczka rowerowa zakończyła się ok. godziny 19.00 integracyjnym ogniskiem.

Uczestnicy mieli za sobą pierwszy etap wycieczki. Dzielili się przy ognisku i pieczonych kiełbaskach wrażeniami oraz planowali kolejne spotkania rowerowe - tym razem w Polsce.

Następnego dnia, po spędzonej nocy w gościnnym Semily, grupa polskich cyklistów, zwiedzała pozostałe atrakcje Czeskiego Raju tj zamek Troski, Skalne Miasto ( Prachowskie Skały) oraz inne atrakcje turystyczne w Malej Skale. Wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że był to czas pełen wrażeń i atrakcji, a wycieczka rowerowa była okazją do relaksu i wypoczynku.

podinsp. Małgorzata Gorzelak

Odsłony: 1340