Wizyta Tatort Gruppe-Dyrekcji Policji Görlitz we Wrocławiu

Kategoria: Komunikaty Opublikowano: piątek, 25 listopad 2016 Janusz Konopnicki

Tatort Gruppe to wyspecjalizowana, scentralizowaną jednostka techników kryminalistyki przynależną do Dyrekcji Policji Görlitz. Jej członkowie odwiedzili jesienią Wrocław. Opiekunem grupy na czas szkolenia była dr Małgorzata Maryńczak z KWP we Wrocławiu – Zasłużona dla IPA Sekcja Polska oraz mł.asp. Piotr Kuna – sympatyk i przyszły członek naszego Stowarzyszenia.

Podczas kilkudniowego szkolenia związanego ze służbą techników kryminalistyki wrocławscy policjanci mogli zapoznać się ze sprzętem i wyposażeniem jakim dysponują ich niemieccy koledzy.

Podczas kilkudniowego szkolenia poruszano następujące tematy:

Z uwagi na tematykę na szkoleniu pojawili się zarówno przedstawiciele Laboratorium Kryminalistycznego we Wrocławiu jak i funkcjonariusze służby kryminalnej. Goście z Niemiec spotkali się również z Komendantami Miejskimi we Wrocławiu. W szkoleniu wziął również udział przedstawiciel Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Ostatnim etapem szkolenia był wspólny udział Tatort Gruppe i Wydziału Techniki Kryminalistycznej we Wrocławiu w Pikniku Naukowym na terenie Humanitarium. Wspólne pokazy zostały bardzo ciepło odebrane przez licznie przybyłą publiczność i z uwagi na bardzo duże zainteresowanie dyrekcja obiektu również wyraziła chęć dalszej współpracy.

Przedstawiciel Tatort Gruppe Matthias Kubitz – członek IPA spotkał się również z kolegą Bartłomiejem Majchrzakiem członkiem zarządu DGW IPA. Podczas spotkania poruszone zostały tematy dalszej współpracy oraz związanych z przynależnością do międzynarodowej „rodziny" policyjnej IPA.

Tekst, zdjęcia - Piotr Kuna i Sara Stanisz-Szachnowska

Odsłony: 2507