Łukasz Wesołowski w finale Elite Race 2018

Kategoria: Komunikaty Opublikowano: wtorek, 20 luty 2018 Janusz Konopnicki

Członek IPA Region Głogów Łukasz Wesołowski zajął drugie miejsce w finale Elite Race 2018 – zawodów polegających na rywalizacji na wirtualnej trasie pokonywanej przy pomocy trenażerów rowerowych. W rywalizacji uczestniczyli zawodnicy z Polski, Litwy i Estonii.

W dniu  10 lutego 2018 roku w Lubinie w sklepie mSport miał miejsce finał tych międzynarodowych zawodów. Jego uczestnicy pokonywali na specjalnym rowerze treningowym, wirtualną trasę jednego ze znanych, największych wyścigów kolarskich Tour de France, jadąc na nich wirtualną trasę morderczego podjazdu na szczyt L'Alpe d'Huez. Głogowski policjant, pasjonat kolarstwa, Łukasz Wesołowski zajął w tych zawodach drugie miejsce, powtarzając w ten sposób swój ubiegłoroczny wynik. Zawody nie należały do łatwych  o czym świadczyć może średnie tętno naszego zawodnika uzyskane podczas wyczerpującego podjazdu wynoszące 190HR/min (częstotliwość skurczów serca na minutę) wysiłek trwał prawie 20 min.

Kolarstwo górskie to pasja Łukasza Wesołowskiego. Zima to bardzo trudny czas dla kolarzy. Jednak jak twierdzi Łukasz Wesołowski, trening zimową porą to fundament kolarskiej wydolności, trzeba solidnie przepracować ten trudny okres w roku, żeby wiosną z uśmiechem triumfu wjeżdżać na linię mety.

Specjalne podziękowania dla sklepu rowerowego MTB HERON w Głogowie za solidne i profesjonalne przygotowanie sprzętu rowerowego do zawodów oraz całego sezonu startowego.

Tekst :Bogdan Kaleta

Zdjęcia :Renata Tyc i archiwum Ł.Wesołowski

Odsłony: 4030