Mistrzostwa Policji w Półmaratonie Ślężańskim

Kategoria: Komunikaty Opublikowano: poniedziałek, 01 kwiecień 2019 Janusz Konopnicki

Mistrzostwa Policji w Półmaratonie Ślężańskim rozegrane zostały już po raz szósty. Tym razem Sobótka przywitała biegaczy upalną pogodą i jak zwykle wspaniałą atmosferą. Na starcie biegu stawiło się ponad cztery tysiące biegaczy z całego świata w tym 143 funkcjonariuszy Policji i rekordowa liczba członków IPA – ponad 30 osób. Policyjne Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji  we Wrocławiu, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów IPA Region Wrocław.

Zawody odbyły się w dniu 23 marca 2019r w ramach 12 Panas Półmaratonu Ślężańskiego. Jak co roku bieg wokół masywu Góry Ślęża jest jedną z imprez sportowych otwierających sezon biegowy w Polsce, ciesząca się dużą popularnością wśród biegaczy z Polski jak i zagranicy. Na zawody zaproszonych zostało ok. 30 gości reprezentujących władze samorządowe Gminy Sobótka, oraz Kierownictwa Wrocławskiej Policji i Wojska Polskiego. 

Czas przed zawodami, jak i w trakcie ceremonii zakończenia Mistrzostw, uświetniała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą nadkom. Adama Witiwa – członka Regionu IPA Wrocław.

Najlepszym policjantom w tegorocznej edycji biegu nagrody w postaci Pucharów i statuetek, a także nagród finansowych, wręczał Komendant Komisariatu Policji w Sobótce mł. insp. Piotr Krzysztoń, Burmistrz Miasta Sobótka Pan Mirosław Jarosz oraz Przewodniczący IPA Region Wrocław podkom. Bartłomiej Majchrzak.

Najlepszą zawodniczką Mistrzostw Policji została reprezentująca Komendę Główna Policji, a na co dzień pełniąca służbę w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – sierż. szt. Anna Ficner, która okazała się być najszybszą polką 12 Panas Półmaratonu Ślężańskiego (na ponad 800 startujących kobiet). Ania uplasowała się także na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej, tuż za dwoma reprezentantkami Kenii i Białorusinką.  W klasyfikacji Policyjnej Open warto odnotować również podium dla reprezentantów IPA – Joanna Woźniak-Cieślar( 2. miejsce) , Sylwii Szpocińskiej (1. miejsce w K-30), Adama Banaszewskiego (2. miejsce w K-40 tuż za  Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romanem Kuster). Dodatkowo drużyna Regionu IPA Wrocław zajęła 13. miejsce w klasyfikacji ogólnej drużyn biegowych biorących udział w zawodach.

 

            KATEGORIA IPA KOBIET

  1. Renata Piech – KMP Wrocław  - 2:07,30
  2. Patrycja Chabińska – KMP Nysa - 2:07,47
  3. Karolina Radomska – KMP Kalisz - 2:11,21

            KATEGORIA IPA MĘŻCZYZN

  1. Paweł Jankowski – KMP Wrocław - 1:32,08
  2. Paweł Czechowski – KMP Wrocław - 1:34,24
  3. Szymon Fiedorow – KWP Wrocław - 1:35,36

 

Tekst: Szymon Fiedorow/Bartłomiej Majchrzak

Zdjęcia:Dariusz Piech

Odsłony: 1801