×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /zdjecia/biegzpolicja/ is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Bieg z Policją

Kategoria: Komunikaty Opublikowano: środa, 31 sierpień 2011 Janusz Konopnicki

mini_biegzpolicja239 zawodników ukończyło II Bieg z Policją, w tym 65 policjantów z całego kraju. Frekwencja wszystkich uczestników wzrosła o ponad 47% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Trasa biegu wiodła ulicami miasta Góra, woj. dolnośląskiego.

Bieg z Policją i Mistrzostwa Polski Policjantów na dystansie 10 km zorganizowano już po raz drugi.

 

      27 sierpnia br. o godzinie 16:00 na starcie biegu ulicznego stanęli zawodnicy z całej Polski, a także Białorusi oraz Kenii. Razem z „cywilami” wystartowali także policjanci klasyfikowani dodatkowo w II Mistrzostwach Polski Policjantów. Dolnośląska Grupa Wojewódzka IPA ufundowała puchary dla członków naszego stowarzyszenia startujących w biegu. Dla nich organizator utworzył też dodatkową klasyfikację zawodników.

      Po 31 minutach na mecie zameldował się Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby.  Wśród kobiet najwyższa lokatę zdobyła reprezentantka Białorusi Sviatlana Kudzelich (35:42). Pozostałe miejsca na podium zdobyli: Cheruiyot Mike (31:04, Kenia) i Pankratau Maksim (31:46, Białoruś) oraz Berasniowa  Alena (36:02, Białoruś) i Durak Katarzyna (36:08, Wrocław)

      W klasyfikacji Mistrzostw Polski Policjantów pierwsze miejsce zajęli: Thiel Adam z Lęborka, z czasem 33:48 i Straszewska Katarzyna z KP Luboń (45:41). Na kolejnych miejscach podium stanęli:  Tuczyńska Monika z KPP Głogów (46:53) i Guzowski Dariusz ze  Szkoły Policji Słupsk oraz Lewandowska Dominika z KMP Opole (50:43) i Kędzierski Marcin z KWP we Wrocławiu (36:45)

     W rywalizacji niepełnosprawnych - handbike najszybciej na mecie zameldował się Marek Szczepańsk ze Szczecinai. Drugie miejsce zajął Mariusz Gryglas (Szczecin), a trzecie Ewa Kaczmarczyk z Wrocławia.

Klasyfikacja IPA przedstawia się następująco:

1 miejsce - Guzowski Dariusz (35:47) – Szkoła Policji Słupsk i Lewandowska Dominika (50:43)– KMP Opole

2 miejsce - Kardasinski Krzysztof (37:19) i Krawczyk Małgorzata (51:45)– KPP Milicz

3 miejsce - Stefanski Andrzej (38:30)  – z Elbląga i Materla Julita (55:56) z miejscowości Słupsko

Puchary w tej kategorii w imieniu Prezesa Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA wręczył Ireneusz Ziętkiewicz 

Komenda Powiatowa Policji w Górze, która była głównym organizatorem biegu zaprasza na start kolejnego, trzeciego już biegu w przyszłym roku w sierpniu.

Dodatkowe informacje i wyniki w poszczególnych kategoriach oraz galerie zdjęć zawarte są na stronie biegu – www.biegzpolicja.pl

{gallery}/zdjecia/biegzpolicja/{/gallery}

Odsłony: 3243