Bieg z Policją i 1 MP Policjantów

Kategoria: Komunikaty Opublikowano: niedziela, 29 sierpień 2010 Janusz Konopnicki

W sobotę 28 sierpnia 2010 roku w Górze woj. dolnośląskie po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Polski Policjantów w biegu ulicznym na dystansie 10 km. W imprezie sportowej o nazwie „Bieg z Policją” punktualnie o godzinie 17.00 wystartowało 165 zawodników w tym 53 w kategorii Policja. W ramach zawodów organizatorzy oddzielnie klasyfikowali policjantów (w tym pracowników i emerytów policyjnych) oraz członków NSZZ Policjantów i członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

W klasyfikacji IPA puchary i statuetki ufundowała Dolnośląska Grupa Wojewódzka IPA. W kategorii IPA kobiet pierwsze miejsce z czasem 45:17 zajęła Krawczyk Małgorzata z KPP Milicz. Na drugim miejscu uplasowała się Saraceń Aleksandra –

45:42 z KRP Warszawa VII i trzecie miejsce zajęła Lidia Żybura z KWP Wrocław – 01:06:34. Wśród mężczyzn z klasyfikacji IPA zwyciężył Stefański Andrzej (KMP Elbląg), który na metę przybiegł z czasem 36:45. Kolejne miejsca na podium zajęli Nieckarz Piotr (KPP Oleśnica) – 38:29 i Grabkowski Robert (KPP Góra) – 42:19. Po biegu słychać było głosy, że niektórzy z biegaczy pobili swoje rekordy życiowe. Najlepszy czas osiągnął zawodnik w kategorii OPEN - Chabowski Marcin z klubu Flota Gdynia z wynikiem 31 minut i 31 sekund. Trasa biegu posiadała atest PZLA a pomiar czasu odbywał się elektronicznie. Każdy z uczestników, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal.

Organizator biegu: Komenda Powiatowa Policji w Górze; Starostwo Powiatowe w Górze; NSZZ Policjantów. Mamy nadzieję, że z roku na rok przybywać będzie uczestników a zwłaszcza zawodników w kategorii Policja i IPA.