IPA Region Strzelin w Rumunii

Kategoria: Komunikaty Opublikowano: poniedziałek, 24, kwiecień 2017 Janusz Konopnicki

W dniach od 01.04.2017r. do 08.04. 2017r. ośmioosobowa Delegacja IPA Region Strzelin, dzięki współpracy z Honorowym Konsulem Rumunii Cornelem Calomfirescu miała okazję szerzyć i promować ideę IPA „służyć poprzez przyjaźń" w Rumunii.

Delegaci IPA Region Strzelin swoją misję rozpoczęli dwudniowym pobytem w malowniczym mieście Oradea, gdzie zostali ugoszczeni przez IPA Bihor. W Oradea przewodnikiem polskich policjantów był Prezydent IPA Bihor, jednocześnie Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Oradea. Zapewnił on naszym delegatom moc atrakcji, pokazał im uroki miasta, rumuńską kuchnię, dbał o ich dobre samopoczucie. W Oradea stowarzyszeni w IPA Region Strzelin mieli zaszczyt spotkać się z Komendantem Wojewódzkim Policji Oradea, który osobiście oprowadził delegatów po siedzibie KWP. Spotkań jednak nie było końca, polscy policjanci poznali również innych przedstawicieli formacji mundurowych miasta Oradea min. Policji Granicznej, Żandarmerii oraz Komendanta Miejskiego Policji w Oradea.

Kolejnym punktem wyprawy było spotkanie z przedstawicielami IPA Brasov, w ich jakże pięknym, górskim mieście. W Transylwanii strzelińscy delegaci oprócz czasu poświęconego na poszukiwania Draculi i czerpania radości z pięknych, górskich widoków ponownie mieli okazję do wymiany służbowych doświadczeń.

Po miło spędzonych chwilach w Oradea i Brasov, delegaci IPA Region Strzelin udali się do miasta Galati, gdzie spędzili kolejne, bardzo owocne dwa dni. To właśnie w Galati Przewodniczący IPA Region Strzelin Artur Widelski podpisując symboliczny protokół zawarł porozumienie z IPA Galatia. Zawarte porozumienie ma zainicjować dalszą współpracę pomiędzy IPA Galatia a IPA Region Strzelin.

Przedostatnim punktem na mapie wyprawy IPA Region Strzelin, było spotkanie z najważniejszymi osobami IPA Sekcja Rumunia między innymi z samym Prezydentem IPA Sekcja Rumunia. Spotkanie odbyło się w głównej siedzibie IPA Sekcja Rumunia w Bukareszcie. Istotnym punktem programu był sam pobyt w stolicy Rumunii. Polscy policjanci po spotkaniu w głównej siedzibie IPA Sekcja Rumunia, zostali ugoszczeni przez Cornela Calomfirescu.

W szósty dzień wyprawy, po zjedzonym śniadaniu w centrum Bukaresztu, delegacja IPA Region Strzelin wróciła do Transylwanii, a konkretnie do miasta Deva, gdzie dzięki gościnności Prezydenta IPA Hundeora miała okazję zwiedzić najpiękniejszy zamek w Rumuni czyli Castelul Corvinilor. W mieście Deva strzelińska delegacja spędziła swoją ostatnią noc w Rumuni.

Zarząd IPA Region Strzelin pragnie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wyjazdu Delegacji IPA Region Strzelin do Rumuni, a przede wszystkim niezastąpionemu Cornelowi Calomfirescu, Zasłużonemu dla Sekcji IPA Polska Edwardowi Koneckiemu, Wszystkim kolegom z Rumuni, którzy poświęcili swój czas, aby umilić polskim policjantom chwile spędzone w ich kraju min. Cristian Stanciu IPA Bihor, Cosmin Potra IPA Bihor, Flavius Hanes IPA Hundeora, Viorel Dogaru IPA Brasov, Florin Olaru IPA Sekcja Rumunia, Dobrea Marius IPA Galati.

Tekst Joanna Sączawa

Foto. Krzysztof Szczepański

Odsłony: 2086