×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /zdjecia/pokaz_2011 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Podniebne akrobacje

Kategoria: Komunikaty Opublikowano: poniedziałek, 26, wrzesień 2011 Jacek Bubula

mini_pokaz_lotniczyW dniach 3 – 4 września 2011 roku członkowie IPA Region Kłodzko udali się  do Hradec Kralove w Republice Czeskiej, gdzie odbywał się międzynarodowy  piknik lotniczy. Na płycie lotniska  zameldowali się piloci wojskowi i akrobatyczni z kilkunastu krajów europejskich .

Zgromadzonej wielotysięcznej publiczności swoje umiejętności  zaprezentowali piloci  samolotów myśliwskich,  transportowych oraz akrobatycznych.  Mieliśmy możliwość oglądania manewrów tzw. przechwycenia, pozorowanych walk powietrznych maszyn różnych typów, obrony przed atakiem rakietowym jak również pozorowanych ataków na cele naziemne.

Wielki kunszt pilotażu wykazały załogi śmigłowców bojowych oraz maszyn ratowniczych, które  prezentowały możliwości wykorzystania ich  podczas  akcji  ewakuacyjnych i gaszenia pożarów.

Oblegane były maszyny eksponowane na bocznej płycie lotniska. Z bliska oglądaliśmy samoloty i helikoptery będące na wyposażeniu sił powietrznych NATO.

Każdy mógł choć przez chwilę poczuć się lotnikiem, gdyż istniała możliwość zajęcia miejsca w fotelu pilota niektórych myśliwców i helikopterów bojowych.  Dodatkową atrakcją była wystawa pojazdów pancernych, wyrzutni rakietowych i innych pojazdów wojskowych współczesnych i egzemplarzy historycznych. Nie tylko synkowie wdrapywali się na wieże czołgów i transporterów, tatusiom w drodze do włazów nie przeszkadzały brzuszki ani zdziwienie na twarzach małżonek.  Najważniejsze, że wszyscy byli zadowoleni i z uśmiechem na twarzy wracali do domu.

zdjęcia : Robert Lewandowski

{gallery}/zdjecia/pokaz_2011{/gallery}

Odsłony: 2326